Golfové hřiště v Karviné-Lipinách se otevírá

Golfové hřiště v Karviné-Lipinách se otevírá
20.4.2012

V pátek 20. dubna 2012 se pro veřejnost otevírá mistrovské golfové hřiště v Karviné-Lipinách, veřejné hřiště bude v provozu pravděpodobně od července. Toto území mezi dvěma stále funkčními doly – Karviná a Darkov – upravovala společnost AWT Rekultivace, spolupodílela se i na výstavbě samotného golfového areálu.

Největší podíl stavebních prací pak byl proveden přímo na jamkovišti. Vybudováno tady bylo devítijamkové hřiště o rozloze 548 tis. m2:

  • 3,66 km zatravněných drah
  • 13,5 km trubního vedení a výsuvných postřikovačů
  • 13 km drenáží v drenážním systému 
  • 220 vsakovacích jímek

Součástí areálu je parkoviště pro 80 stání, golfový klub, hospodářský objekt, krytý driwingrange, okrasná nádrž a vodní plochy, na jejichž výstavbě se AWT Rekultivace společně se subdodavateli rovněž podílela.

Práce probíhaly od listopadu 2010 do srpna loňského roku. V současné době probíhají práce navazující na golfové hřiště „Úprava řeky Stonávky“ tak, aby po ukončení mohlo být plynule navázáno na rozšíření golfového hřiště na osmnáctijamkové. To by mělo být v provozu od roku 2015. Před samotnou výstavbou golfového resortu AWT Rekultivace prováděla na území Darkova v několika etapách asanačně-rekultivační práce již od roku 2003 včetně úpravy pokleslého území.

Podrobné informace o golfovém resortu Lipiny naleznete na www.golflipiny.cz

 

« Zpět