Skupina AWT připravila dětem svých zaměstnanců zábavná odpoledne

Skupina AWT připravila dětem svých zaměstnanců zábavná odpoledne
19.9.2011

Dopravní a logistická skupina AWT připravila pro děti svých zaměstnanců první celoskupinový dětský den, a to hned dvakrát. V sobotu 10. září přijelo do Prahy téměř 80 dětí, o týden později se 17. září v Ostravě na Landeku v areálu Hornického muzea sešlo více než 200 dětí. Na všechny čekal poutavý program plný soutěží a zábavy.

V Praze děti přivítala zvířátka. U Tučňáka museli kluci a holky například ulovit rybku, Koník půjčil své podkovy k hodu na cíl, s Opicí děti šplhaly po lanové síti. Zebra si nachystala dopravní dráhu se značkami a semaforem a ptala se i na záludné otázky, např. kam telefonovat v případě dopravní nehody. Také kvíz AWT na obou místech byl koncipovaný v duchu dopravy. Děti se dozvěděly, jaké druhy přepravy skupina AWT, kde pracují jejich rodičové, prarodiče nebo tety a strejdové, využívá, co to jsou rekultivace nebo jaké stroje pracují na terminálu v Ostravě-Paskově.

Na ostravském dětském dni si malí návštěvníci zahráli na strojvůdce, když projížděli vytyčenou dráhou, museli poskládat rozbitou mašinku nebo například naložit náklad. Pestrý byl i doprovodný program s Ferdou, minidiskotékou, loutkovým divadlem nebo cvičeným pejskem Artem. Ve stáncích chráněných dílen si zájemci vyrobily kožené náramky, malovali textilní zvířátka nebo keramické drobnosti na památku. Kreslilo se také na obličej, takže se děti proměnily třeba v tygříka, ale i spidermana. Děvčata si také nechala učesat copánky nebo zaplést do vlasů barevné stužky.

Ti, kdo zdárně absolvovali soutěžní disciplíny a odpověděli správně na kvíz, byli zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Úplně na všechny pak v závěru čekaly pěkné dárečky – létací talíř, omalovánka, pexeso, magnetky a sladkosti. Vše ve firemní barvě. V jaké – to je zřetelné z přiložené fotografie.

« Zpět