Skupina AWT rázně vstoupila mezi nejvýznamnější firmy v ČR

17.6.2011

Skupina AWT hned první rok po svém vzniku rázně vkročila do žebříčku Czech TOP 100. Mezi nejvýznamnějšími tuzemskými společnostmi za rok 2010 se umístila na 61. místě. Podle oborového žebříčku se zároveň stala největší soukromou dopravní společností v ČR (obor Doprava, pomocné činnosti v dopravě a cestovní kanceláře).

Zabodovala také společnost AWT Rekultivace, která od sdružení Czech TOP 100 získala Excelentní hodnocení ČEKIA Stability Award – AAA. Tento nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu tak společnost řadí mezi nejstabilnější v České republice.

Výsledky 17. ročníku žebříčku nejvýznamnějších firem ČR dnes vyhlásilo sdružení CZECH TOP 100, které sestavuje žebříčky a hodnocení českých firem každoročně od roku 1994. Pořadí je sestavované podle výše tržeb společností; v rámci vedlejších žebříčků se však hodnotí i zisk, produktivita, přidaná hodnota a další parametry.

„Naše tržby v loňském roce dosáhly téměř deset miliard korun. Potvrzení statusu největší soukromé dopravní společnosti v ČR je pro nás dobrou vizitkou, stejně jako naše přítomnost v žebříčku nejvýznamnějších firem v zemi. Zároveň je pro nás výzvou posunout se v dalších letech ještě výše. Díky komplexním službám, které poskytujeme, pro to máme všechny předpoklady,“ uvedl generální ředitel skupiny AWT Martin Frývaldský.

« Zpět