Společnosti AWT a AWT Rekultivace se opět zapojí do pomoci při povodních

18.5.2010

Společnost Advanced World Transport a.s. (AWT, dříve OKD, Doprava) a její dceřiná  firma AWT Rekultivace se opět zapojí do pomoci oblastem postiženým ničivými povodněmi. Poskytnou především svoji těžkou techniku na odklízení bahna, suti a další spouště, kterou za sebou vodní živel zanechá. Do prací rovněž zapojí své zaměstnance.

„V minulosti jsme při všech povodních v Čechách i na Moravě nasadili účinnou pozemní techniku a tato pomoc bude nabídnuta i při odstraňování následků nynějších povodní,“ uvedl místopředseda představenstva AWT Bohumil Bonczek.

Například v loňském červnu se společnosti (tehdy ještě pod starými jmény OKD, Doprava  a OKD, Rekultivace) zapojily do pomoci vesnicím a obyvatelům na vodou poničeném Novojičínsku.

Také letos firmy poskytnou nejen traktorobagry, nakladače, buldozery, nákladní  tatrovky či nosiče kontejnerů pro odvoz odpadů, ale především své kvalifikované zaměstnance. „Kontaktovali jsme již s nabídkou pomoci radnice například v Českém Těšíně, Karviné nebo Doubravě a také naše hlavní zákazníky. Všichni čekají na pokles vodní hladiny, pak teprve bude možné určit přesný rozsah a formu pomoci,“ uvedl předseda představenstva AWT Rekultivace Andrzej Santarius.

Společnost AWT rovněž patří mezi pravidelné dárce Nadace OKD, která dnes odsouhlasila poskytnutí okamžité pomoci z krizového fondu zaplaveným oblastem. „Letos jsme Nadaci OKD chtěli věnovat 200.000 Kč. Kvůli povodním zvažujeme, že tuto částku ještě dále navýšíme,“ uvedl ředitel komunikace AWT Petr Jonák.

Společnost AWT je zároveň  připravena pomoci především svým pracovníkům, kteří by byli povodněmi vážně postiženi. „Na Ostravsku zaměstnáváme téměř 2500 lidí. Všem, kterým povodně zkomplikovaly jejich životy, se snažíme v těchto dnech vyjít vstříc,“ dodal Jonák.

Navzdory vodnímu živlu se společnosti AWT zatím podařilo zajistit obsluhu všech rozhodujících klientů na Ostravsku, tedy dolů, elektráren nebo tepláren. Podařilo se rovněž odstavit postižené provozy a udržet mimo dosah vodní hladiny nákladnou techniku. „Způsobené škody se budou teprve vyčíslovat,“ dodal Bonczek.

« Zpět