Zanedbané travnaté plochy Ostravy rozveselí AWT Rekultivace trvalkovými záhony

Zanedbané travnaté plochy Ostravy rozveselí AWT Rekultivace trvalkovými záhony
18.9.2019

Skoro šest tisíc metrů čtverečních květinových záhonů letos na podzim ozdobí ostravské ulice. Na zanedbané plochy v celkem osmi městských obvodech vysadí společnost AWT Rekultivace trvalky, traviny a cibuloviny. Cílem je zkrášlit veřejný prostor a dosáhnout toho, aby po třech letech byly trvalkové záhony bezúdržbové.

Trvalky budou lidé potkávat na frekventovaných místech a významných křižovatkách například v Moravské Ostravě a Přívozu, Vítkovicích, Porubě, ale i Staré Bělé. „Takto vysazené plochy by měly být celoročně reprezentativní, v čase se měnící, atraktivní. Vzorem pro tyto výsadby se stal úspěšně fungující německo-švýcarský model, vyvinutý na základě podrobného výzkumu trvalkové směsi s názvem Silbersommer neboli Stříbrné léto,“ řekla Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora pro životní prostředí.

V současnosti probíhá výměna substrátu a výsadba rostlin. Cílem města je vytvořit harmonický celek založený na barevnosti, struktuře a textuře rostlin s atraktivními listy i květy. „Je předpoklad, že plochy osázené smíšenými trvalkovými výsadbami budou po třech letech schopné samostatné existence, bez dalších větších zásahů a nároků na údržbu,“ dodala Šebestová. Od vysazení se o záhony bude až po dobu tří let starat právě společnost AWT Rekultivace.

Zdroj a foto: zdravaova.cz

« Zpět