Novým generálním ředitelem skupiny AWT se od října stane Pierre Timmermans

Novým generálním ředitelem skupiny AWT se od října stane Pierre Timmermans
20.9.2011

Novým generálním ředitelem skupiny AWT se od 1. října stane Pierre Timmermans (50), bývalý ředitel evropské divize společnosti PSA International. Funkci převezme od Martina Frývaldského, který se po své roční misi vrací zpět do týmu majoritního vlastníka BXR Group.

„Podařilo se nám nalézt generálního ředitele, který povede skupinu AWT v další fázi jejího rozvoje. Naší ambicí je vytvářet z AWT moderní, uznávanou a hodnotnou mezinárodní dopravní a logistickou společnost,“ komentuje volbu nového generálního ředitele Martin Frývaldský. „Očekáváme, že u nás Pierre Timmermans zúročí rozsáhlé zkušenosti s řízením mezinárodních logistických firem s rozsáhlými provozy,“ dodal.

„Těším se, že navážu na práci Martina Frývaldského a dále posílím současnou dobrou pozici skupiny AWT. Plánuji rozšířit aktivity skupiny ve střední Evropě a dále rozvinout její schopnost integrované dopravy, spedice a logistiky. Budeme tak moci uspokojit rostoucí poptávku našich zákazníků na mezinárodní úrovni,“ zdůraznil Pierre Timmermans.

V letech 2003 až 2010 stál Pierre Timmermans v čele evropské divize světové přístavní skupiny PSA International, předtím byl dlouhá léta v nejužším vedení evropské spediční a logistické společnosti Frans Maas. V 90. letech rovněž působil v poradenské společnosti McKinsey&Company, kde se zabýval dopravou, logistikou nebo kontejnerovými terminály. Vystudoval průmyslové strojírenství a daňové právo. Pochází z Nizozemska a hovoří holandsky, anglicky, francouzsky a německy.

Vedle nových projektů ve skupině BXR bude Martin Frývaldský i nadále pomáhat rozvoji skupiny AWT prostřednictvím svého působení v představenstvu mateřské společnosti Advanced World Transport B.V.

„Uplynulých 12 měsíců bylo pro skupinu AWT náročným obdobím. Musela se vypořádat s nepříznivými dopady ekonomické krize, která zasáhla trh dopravy a logistiky obzvláště tvrdě. Zároveň musela urychlit vnitřní konsolidaci, sjednotit procesy a posoudit efektivitu a potenciál jednotlivých činností. Toto období je nyní za námi a zkušený manažerský tým v čele s novým generálním ředitelem povede AWT do další etapy růstu,“ dodal Martin Frývaldský.

« Zpět